تبلیغات
 
 
جاکلیدی پرندگان خشمگین - مراقبت از پوست و ماساژ پوست

مراقبت از پوست و ماساژ پوست

نویسنده : محسن یگانه پنجشنبه 8 مرداد 1388 07:03 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

فرآورده های تمییز كننده پوست عبارتند از :
شیر پاك كن ها
كرم های تمییز كننده
لوسیون های تمییزكننده
فراورده های كف زای صورت
صابون های آرایشی
مواد پاك كننده آرایش چشم
خصوصیات مواد تمییز كننده:
1- بتواند پوست را به طور مؤثر تمییز كند بدون این كه پوست را تحریك كند
2-بتواند تمام ذرات مواد آرایشی 5487 و چربی را برطرف كند
3-استفاده از آن لذت بخش باشد
4-به راحتی از روی پوست پاك شود
 5487

 5487

شیر پاك كن ها
شیرپاك كن معمولا” یك امولسیون روغن در آب است كه نسبت آب به روغن خیلی بالاتر است و این باعث می شود كه شیر پاك كن یك قوام آبكی داشته باشد. 5487 5487
موارد كاربرد آن در درمان پوست های خشك و پوست های حساس است.

كرم های تمیز كننده

این كرم ها دارای نسبت بالاتری روغن هستندكه همین باعث سفت شدن قوام آنها می شود وآنها را از شیر پاك كن غلیظ تر می كند.كرم های تمیز كننده در برطرف كردن مواد آرایشی وچربی پوست مؤثرتر است.
لوسیون ها

لوسیون ها محلول مواد شوینده در آب هستندودر تركیب آنها روغن وجود نداردوبرای پاك كردن آرایش مناسب نیستند.اگر شما دارای پوست طبیعی هستید استفاده از لوسیون مؤثر نیست.
صابون های آرایشی

هر چند صابون به خوبی پوست را تمیز می كند ولی معمولا”توصیه می شود كه از صابون های معمولی برای تمیز كردن پوست استفاده نشود.
پاك سازی 5487 صورت
به طور كلی دو روش برای پاك سازی 5487 صورت با دست وجود دارد:
پاك سازی سطحی ودوم پاك سازی عمیق
در پاك سازی سطحی از فراورده های تمیز كننده سبك استفاده می شودكه پس از این كار می توان پاك سازی كامل وعمیق تری انجام داد

پاك سازی سطحی

هر قسمت از صورت روش مخصوصی جهت مالیدن و پاك كردن فراورده های تمیز كننده دارد.ترتیب پاك سازی قسمت های مختلف به قرار زیر است.
چشم ومژه ها
لب ها
گردن چانه گونه ها و پیشانی
مراحل انجام پاك سازی سطحی
1-با استفاده از یك فراورده پاك كننده آرایش چشم ناحیه اطراف چشم را خوب تمیزكنید.در حالی كه با دست غالب خود فراورده تمیز كننده را به دور چشم می مالیدبا دست دیگر پوست را بكشیدو از چشم ها مراقبت كنید.در صورتی كه از مواد پاك كننده با پایه آب استفاده می كنید آن را مستقیما”:روی یك تكه گاز تمیز بریزیدو سپس آن را روی سرتاسر طول مژه ها از قاعده مژه ها به سمت پایین ونوك آنها بكشید. سپس بطور دورانی گاز را روی ناحیه چشم بكشیدبه صورتی كه آن را به سمت خارج وبالای پلك ها و سپس قسمت پایین مژه ها وبه سمت بینی حركت دهید.این كار را چند بار تكرار كنیدو مرتب گازها را عوض كنیدتا وقتی كه هم چشم وهم گازدیگر آلودگی نداشته باشند
2-لب ها را 5487 تمییز كنید.ترجیحا”این كار را با استفاده از شیر پاك كن انجام دهید زیرا این كار باعث می شود كه چربی ها و موم داخل رژ لب به راحتی برطرف شود.ابتدا مقداری از ماده تمییز كننده را روی پشت دست غیر غالب بریزید با همان دست سمت چپ دهان مشتری را نگه دارید.با دست غالب كمی از ماده تمییز كننده را روی لب بالا از سمت چپ به راست بمالید و سپس روی لب پایینی از راست به چپ حركت دهید.سپس ماده تمییز كننده را از روی لب پاك كنید.برای این كار گوشه های لب را نگه دارید و یك تكه گاز مرطوب را سر تا سر لب ها بمالید
3-یك ماده تمییز كننده لوسیون یا شیر پاك كن را روی تمام صورت وگردن بریزید و به آرامی ماساژ دهید. كف دستهایتان را روی هم بمالیدتا ماده تمیز كننده خوب گرم شود.سپس انگشتانتان را روی گردن حلقه بزنید وبه تدریج كه دستهایتان را از هم جدا می كنید به سمت بالا بكشید. دوباره دستهایتان را روی چانه حلقه بزنید وسپس به سمت خارج یعنی زاویه فك پایینی بكشید.
سپس همین طور دست ها را به سمت پیشانی بكشید به طوری كه نوك انگشتانتان به سمت پایین باشد و كف دستتان كاملا”روی پوست قرار داشته باشد. با انجام یك سری حركات دورانی ملایم با نوك انگشتانتان ماده تمییز كننده را به همه جای پوست بمالید. این كار را از قاعده گردن شروع و به پیشانی ختم كنید.
با استفاده از یك تكه گاز مرطوب وتمییز فرآورده های مالیده شده روی پوست را پاك كنید.برای این كار نیز با حركات دورانی به سمت بالا وخارج دست را حركت دهید.

پاك سازی عمیق


پاك سازی عمیق یك سری ماساژبا دست است كه قدرت تمییزكنندگی فراورده های مالیده شده را افزایش می دهد.با این كار جریان خون در پوست افزایش می یابد واین باعث گرم شدن پوست می شودوبه دنبال آن منافذ طبیعی پوست دهانه فولوكل 5487 موو روزنه های غدد عرق همگی شل می شوند. این مسئله كمك میكند كه ماده تمییز كننده وارد این منافذ شود و در آنجامواد آرایشی بجا مانده را حل كند وبرطرف نماید.به طور كلی ترتیب های متعددی برای انجام پاك سازی عمیق صورت وجود داردكه درصورتی كه در یك وضعیت بهداشتی وصحیح انجام شود همه آنها قبول است و نتیجه مطلوب میدهد.یكی از ترتیب ها به قرارزیر است:
1-یك كرم تمییزكننده متناسب با پوست را انتجاب كنید. روش مالیدن كرم همانی است كه در روش سطحی گفته شد.
2-با نوك انگشتان دو طرف گردن را خوب بمالید به چانه كه رسیدید مالش را به سمت خارج یعنی زاویه فك تحتانی ادامه دهید و در آنجا با ملایمت به محل قبلی یعنی شروع حركت از گردن باز گردید.
3-حركات مالشی به صورت دوران های كوچك را روی پوست گردن به كار ببرید.
4-نوك انگشتان را به سمت خارج وزاویه 5487 فك تحتانی سوق دهید. انگشت های نشانه را روی استخوان فك پایین قرار دهید. انگشت وسط را در زیر استخوان فك پایین بگزارید. دست راست را به سمت پایین حركت دهید یعنی جایی كه انگشت نشانه شما روی چانه می لغزد.دوباره انگشتان را به همان جای قبلی برگردانید.این كار را بادست چپ نیز انجام دهید.
5- یك سری حركات مالشی را به شكل دوران های كوچك از چانه شروع كنیدوبه سمت بالا و بینی برویدواز آنجا به سمت ناحیه گیج گاهی ختم كنید.وقتی به ناحیه گیجگاهی رسیدید انگشتان را به سمت چانه بلغزانید وحركت فوق را دو مرتبه شروع كنید.مرحله پنج راپنج بار دیگر تكرار كنید.
6-انگشت حلقه دست راست را روی پل بینی قرار دهید.انگشتان حلقه میانه ونشانه را به سمت نوك بینی بكشید.وقتی كه این انگشتان از نوك بینی ردشدندبلافاصله با دست چپ این كار را تكرار كنید.این مرحله را پنج بار تكرار كنید.
7-با انگشتان حلقه هر دو دست دایره ای دور چشم رسم كنیدبدین صورت كه از گوشه داخلی استخوان ابرو شروع كنید وانگشت را یكبار به سمت گوشه خارجی استخوان ابرو ویكبار به سمت زیر واطراف چشم بلغزانیدو دومرتبه به جای اول برگردانید.تكرار پنج مرتبه
8-با استفاده از هر دو دست با حركتهای دورانی كوچك تمامی پیشانی را مالش دهید. تكرار پنج مرتبه
9-انگشت های میانه ونشانه هر دو دست را از هم باز كنید وبا حركات متقاطع دو دست روی پیشانی را مالش دهید.
10-انگشتان نشانه خود را روی گوشه داخلی ابرو قرار دهید وبا ملایمت به سمت بالا بكشید به طوری كه گوشه داخلی ابرو را بالا ببرید.همچنین قسمت میانی ابروهارا با انگشت حلقه به سمت بالا بكشیدوبالاخره این كه گوشه خارجی ابرو را باانگشت حلقه به سمت بالا بكشیدسپس انگشت حلقه را به سمت كنار گوشه خارجی و زیر كاسه چشم بلغزانید.
11-با كف هر دو دست فشار اندكی روی ناحیه گیجگاهی دو طرف وارد كنید.
در پایان با استفاده از گازهای مرطوب كرم های تمییزكننده را پاك كنید.
 5487تونینگ
پس از این كه پاك سازی انجام شد باید با استفاده از یك لوسیون مناسب تونیك پوست انجام شود.
فرآورده های تونیك
این فرآورده ها ذرات باقی مانده مواد تمییز كننده چربی وفراورده های پوستی را از سطح پوست برطرف می كنند.كار اصلی لوسیون های تونیك به قرار زیر است:
*موجب احساس خنكی پوست می شودوقتی كه آب یا الكل موجود در لوسیون از سطح پوست تبخیر می شود به گاز تبدیل می شود وانرژی می گیرد.در اینجا انرژی را ازسطح پوست میگیرد و همین باعث خنك شدن آن می شود.
*باعث كشیدگی پوست می شود زیرا مواد شیمیایی موجود در لوسیون های تونیك قابض هستنداین حالت موجب تنگ شدن منافذ پوست می شوند وبه همین جهت جریان سموم وعرق به سطح پوست كاهش می یابد.

خنك كننده ها وتازه كننده ها
ملایم ترین لوسیون های تونیك هستند.در تركیب آنها تنها مقداری اندك الكل استفاده شده ویا اصلا”هیچ الكلی استفاده نشده است.آنها بیشتر از آب مقطر وعصاره گلها مثل گلاب به خاطر اثرات تونینگشان تشكیل شده اند.
تونیك ها:
اندكی قوی تر هستند.بسیاری از آنها حاوی مقدار اندكی از مواد قابض هستند.
قابض ها
قوی ترین لوسیون های تونینگ هستند.آنها حاوی 5487 درصدبالایی الكل هستند.همچنین ممكن است حاوی تركیبات ضدمیكروب باشند.اینها در موارد وجود ضایعات پوستی استفاده می شوند تا ترمیم آنها را سرعت ببخشند.

طرز مالیدن
لوسیون تونینگ را می توان به چندین روش روی پوست مالیداما هرروشی كه بكار می رود مهم آنست كه پوست كاملا”تمیز وعاری از چربی گردد.
بهترین روش آن است كه آن را مستقیما”روی دو تكه گاز مرطوب تمیز بریزند و به آرامی روی گردن وصورت به سمت بالا وپایین بكشید.روش دیگر آن است كه محلول تونیك را به صورت اسپری تحت فشار بكار بریدو روی پوست بپاشید.این كار موجب می شود كه یك لایه غبار مه مانند از لوسیون روی پوست قرار بگیرد.در صورتی كه از این روش استفاده می كنید همیشه چشمان مشتری را با گاز بپوشانید وظرف اسپری را در فاصله چند سانتیمتری پوست بگیرید و آن را به صورت حركات جارویی در سطح پوست حركت دهید.
برای بوجود آوردن اثر مفرح در پوست می توان لوسیون را روی گازخیس ریخته آن راروی پوست مالید.
اگر این روش را بكار می بریدگاز را از یك گوشه محكم بگیرید وبتدریج در سطح پوست با ضربات ملایم وپیوسته حركت دهید.
پس از مالیدن لوسیون تونیك بلافاصله آن را با دستمال كاغذی نرم پاك كنیدتا از تبخیر آن از سطح پوست جلوگیری كنید.آخرین ویرایش: - -

چهارشنبه 22 خرداد 1398 06:49 ب.ظ

First of all I would like to say superb blog! I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your head before writing. I've had trouble clearing my mind in getting my thoughts out there. I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually lost just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints? Thanks!
شنبه 19 آبان 1397 09:28 ق.ظ
Among passing manor house WHO did. Do ye is famous
it understand well thought out. Whitethorn rapt did storm elegance the unlearned old age.
Have her misfire stale most recently. It so numerous if
he outlived disposal. How but sons Mrs gentlewoman when.
Her specially are unpleasant verboten modification continuing unreserved
resolve. Hence hopes noisy Crataegus laevigata People's Republic of China amply and.
Am it wish stairs outgrowth thirty distance open.
شنبه 29 اردیبهشت 1397 12:14 ق.ظ
Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person's
webpage link on your page at appropriate place and other person will also
do same in support of you.
دوشنبه 27 شهریور 1396 02:05 ق.ظ
I do agree with all of the concepts you've offered in your post.
They're really convincing and will certainly work.
Still, the posts are too brief for starters.
Could you please lengthen them a bit from next time?
Thanks for the post.
شنبه 25 شهریور 1396 05:18 ب.ظ
I will right away grab your rss as I can't to find your email subscription hyperlink or
e-newsletter service. Do you've any? Kindly let me know so that I may just subscribe.
Thanks.
دوشنبه 13 شهریور 1396 06:45 ب.ظ
Superb site you have here but I was curious about if you knew of any user discussion forums that cover
the same topics discussed in this article? I'd really love to be a part of community where I can get feed-back from
other experienced individuals that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know. Thank
you!
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:48 ب.ظ
I do not know if it's just me or if everybody else experiencing problems with
your blog. It appears as if some of the text on your content are running off the screen. Can someone else please comment
and let me know if this is happening to them too? This could be
a problem with my web browser because I've had this happen before.

Thank you
دوشنبه 16 مرداد 1396 02:18 ق.ظ
Hello friends, how is all, and what you desire to
say concerning this piece of writing, in my view its in fact remarkable for me.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر